Publikacje

„KOMFORT SNU (NIE TYLKO) W PODRÓŻY"

SPRAWDŹ SPECJALNĄ OFERTĘ DLA HOTELI / czytaj więcej
oraz BIUR i AGENCJI PODRÓŻY czytaj więcej

 
 
Rok wydania: 2014
Nr wydania: 1
Liczba stron: 136
Format: 160 mm x 230 mm
ISBN: 978-83-61763-01-7
Wydawnictwo: 
Polska Akademia Gościnności

Partner wydania: Fabryka Materacy JANPOL

 
 
Mówi się, że sen jest dla życia tym, czym nakręcanie dla zegarka, ale czy rzeczywiście poświęcamy dostateczną uwagę czemuś, co zajmuje prawie 1/3 część naszego życia? Naukowcy dowiedli, że ludzie, którzy sypiają średnio mniej niż 6 godzin na dobę, żyją przeciętnie krócej niż śpiochy. Od dawna też wiadomo, że sen ma fundamentalne znaczenie dla sprawności układu odpornościowego, zdrowia psychicznego oraz wzrostu i odnowy każdej komórki naszego organizmu. I bez naukowców wiemy, że źle przespana noc wytrąca z równowagi, a kilka takich nocy może zrujnować nasze samopoczucie.

Chcesz dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na jakość i ilość snu? W jaki sposób walczyć z bezsennością i chrapaniem? Czy można wstawać bez budzika? Jak przywołać świadome sny? Jak sypiali wielcy? Czy muzyka i dieta wpływają na jakość i ilość naszego snu? Jak nie zasnąć za kółkiem? Jak radzić sobie z pracą na zmiany? W jaki sposób można złagodzić objawy jet lag? Jak dobrać odpowiedni materac i poduszkę? Czy lepiej śpi się nam razem czy osobno? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczy lektura książki „Komfort snu (nie tylko) w podróży”.

Książka zwraca uwagę na aspekt znaczenia snu na co dzień, w domu i w podróży, oraz inspiruje do przyjrzenia się temu problemowi głębiej, szerzej i z różnych punktów widzenia: tak z naukowej półki, jak również od strony różnych kultur, przez pryzmat medycyny klasycznej, jak i naturalnej; od strony zasypiania i budzenia się; od strony sypialni i od strony kuchni; poważnie i z przymrużeniem oka. Felietony uzupełniliśmy o wskazówki i proste sposoby na polepszenie jakości snu dla jakości życia oraz jakości życia dla jakości snu. Wśród nich m.in. przepisy na herbatki i napary na spokojniejszy sen, tabela olejków eterycznych oraz opis ćwiczeń relaksacyjnych ułatwiających zasypianie. 

„Komfort snu (nie tylko) w podróży” to książka opracowana nie tyle przez ekspertów snu, ale przede wszystkim zwykłych „spaczy”, zainteresowanych jakościowym i zdrowym życiem, dlatego nie stanowi naukowego opracowania na temat istoty i zaburzeń snu. Jest to lekka i przystępna lektura; pouczająca, a zarazem uspokajająca, po którą można sięgnąć w czasie pobytu w hotelu, w domu przed zaśnięciem czy też podczas podróży. Została ułożona w formie krótkich felietonów – czasem poważnych, a czasem humorystycznych – które mają za zadanie nie tylko zainteresować tematem, ale także „ułatwić zasypianie” i nie zmęczyć.

Zapraszamy do lektury! 
Książka „Komfort snu (nie tylko) w podróży” w sprzedaży od września 2014. 
 

Zainteresowanych zapraszamy do zakupu:

e-mail:     
info@hospitalityroyal.com
kom.:       601 678 450Najnowsza branżowa publikacja poświęcona pojęciu i trendowi wellness i spa:


Megatrend Wellness & Spa dla usług wolnego czasu
i hotelarstwa w XXI w.


Rok wydania: 2010
 
Nr wydania: 1
Liczba stron: 126
Format: 160 mm x 240 mm
ISBN: 978-83-61763-00-0
Wydawnictwo: Polska Akademia Gościnności

Spis treści
O Autorce

W czerwcu 2010 r. nakładem Wydawnictwa Polska Akademia Gościnności ukazała się nowa, w pełni polska publikacja poświęcona tematyce wellness i spa: Megatrend Wellness & Spa dla usług wolnego czasu i hotelarstwa w XXI wieku” autorstwa Nataszy Sallmann.

Jest to książka podręcznik, książka bedeker, książka klucz.
 
We współczesnym świecie słowa wellness i spa pojawiają się w bardzo wielu dziedzinach gospodarki zarówno w sferze usługowej, jak i w przemyśle. Stosowane są w różnych kontekstach: czasem zamiennie, innym razem jako zespół słów lub jako dwa niezależnie istniejące pojęcia, co skłoniło autorkę do stworzenia książki, która w sposób wyjątkowo staranny i czytelny porządkuje te dotychczas dość rozproszone i chaotyczne informacje oraz pojęcia.
 
Publikacja powstała z myślą o osobach zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat wellness i spa. Adresowana jest nie tylko do branżystów – hotelarzy i inwestorów – ale także do architektów programujących usługi w hotelach o profilu wellness i spa, jak również do studentów uczelni hotelarsko-turystycznych oraz wszystkich zainteresowanych fenomenem wellness.
 
W poszczególnych rozdziałach przedstawiona została m.in. historia i geneza pojęć wellness i spa oraz ich definicje odnoszące się do różnych sfer życia. Autorka, praktyk hotelarski z wieloletnim doświadczeniem, a także aktywny trener i wykładowca akademicki, odpowiada na pytania: na ile wellness i zdrowie można traktować w kategorii megatrendu XXI w. oraz jakie będą kolejne następstwa rozwoju tego pojęcia w sferze potrzeb ludzkich, wskazując tym samym miejsce obu terminów w sferze usług hotelarskich. Publikacja wyjaśnia również dlaczego wellness to coraz popularniejszy sposób na życie i dlaczego oraz czy w ogóle hotelarstwo XXI wieku powinno opierać swoją zyskowność na prawidłowo zorganizowanych i stosowanych usługach wellness i spa. Poprzez pokazanie różnic pomiędzy poszczególnymi typami obiektów wellness i spa oraz wskazanie roli usług tego typu jako ważnych centrów zysku w hotelach, a także przedstawienie aktualnych trendów i kierunków rozwoju oferty usługowej hotelarstwa wellness i spa książka ta może wspomóc wielu inwestorów i organizatorów hotelarstwa w świadomym kreowaniu tego rodzaju oferty w ich obiektach usługowych.

Zainteresowanych zapraszamy do zakupu

e-mail:    
info@hospitalityroyal.com
kom.:       601 678 450

Cena detaliczna:

  • 69 PLN
Przy zamówieniach większej ilości egzemplarzy lub zamówieniach zbiorowych oferujemy atrakcyjne rabaty cenowe.

Koszty przesyłki:
  • 6 PLN - przesyłka listowa polecona ekonomiczna
  • 7 PLN - przesyłka listowa polecona priorytetowa
Możliwy jest również odbiór osobisty w siedzibie Wydawnictwa przy ul. Siemiradzkiego 17/1 w Krakowie.Specjalna oferta dla szkół średnich i uczelni wyższych:
  • 55 PLN (+ koszty przesyłki)
Przy zakupie 20 i więcej egzemplarzy oferujemy 10% rabatu.
Przy zakupie powyżej 30 i więcej egzemplarzy - 15% rabatu.